Subscribe:

środa, 14 września 2011

Zagubiony heros- Rick Riordan
Tytuł: Zagubiony heros
Autor: Rick Riordan
Cykl: Olimpijscy Herosi
Wydawca: Galeria Książki
Premiera: 2011-06-29
Ilość stron: 520
Co tak niezwykłego jest w mitach o bogach i herosach, że dzieci, jak również dorośli fascynują się nimi od lat ?

Rick Riordan to amerykański pisarz, jednym dobrze znany, innym trochę mniej – niestety ja należę do tej drugiej grupy, a raczej należałam, dopóki nie sięgnęłam po jedną z jego książek fantasy. W sumie, to mogę śmiało założyć, że całkiem spora grupa ludzi zna poczynania pewnego niezwykłego chłopca – Percy’ego Jackson’a.

„Zagubiony Heros” to pierwszy tom nowej serii pana Riordan’a pt. „Olimpijscy Herosi”. Głównymi bohaterami tej historii są trzej młodzi herosi, którzy podczas swojej przygody, przeżyją niesamowite a niekiedy bardzo groźne chwile. Owa, nie do końca sielankowa powieść rozpoczyna się w interesującym i nieco dziwnym momencie, bowiem Jason niczego nie pamięta – nie wie jak ma na imię, gdzie jest i kim są ludzie dookoła, Piper jest skołowana zachowaniem swojego chłopaka, który ma dziwny zanik pamięci, Leo – największy żartowniś z całej paczki – ma natomiast własną teorię dotyczącą niecodziennego zachowania przyjaciela, nadzwyczajnej w świecie myśli, że Jason stroi sobie żarty – w końcu cała trójka półbogów trafia do Szkoły Dziczy, czyli miejsca dla trudnej młodzieży.

Dalszy ciąg na: http://paranormalbooks.pl/2011/09/11/recenzja-zagubiony-heros/


Serdecznie dziękuję portalowi ParanormalBookS oraz Wydawnictwu Galeria Książki, za możliwość zrecenzowania "Zagubionego herosa" :)

12 komentarze:

Beatrice pisze...

Bardzo podobał mi się Zagubiony Heros, tak jak pozostałe książki Ricka Riordana. Jednak największy sentyment mam do Percy'ego :)
Pozdrawiam.

Varia pisze...

na co dzień nie czytam zbyt wiele fantastyki, ale serię o Herosie bardzo polubiłam. już wypatruje dalszych części :)

aniusiaczek92 pisze...

Ja serii o Percy'm jeszcze nie czytałam, ale zamierzam to nadrobić ;)

A pisze...

Ja widziałam co najwyżej film o Percy'm. "Zagubionego herosa" muszę dopisać do listy, może być ciekawy, a Percy'ego może również przeczytam...

KamCia pisze...

Po tą książkę sięgnę, kiedy uporam się z pierwszą serią Ricka Riordana. Mam nadzieję, że nie będę się przy niej nudzić. Pozdrawiam ;)

Tristezza pisze...

Z pewnością przeczytam, jako że jestem fanką twórczości Riordana :D Już normalnie nie moge się odczekać rozpoczęcia czytania tej ksiazki :D

Przepowiednia pisze...

Uwielbiam wszystkie książki tego autora :) Wyczekuję niecierpliwie drugiego tomu.

Larysa pisze...

Nie, nie...to nie książka dla mnie, prędzej dla mojego przyjaciela, który gustuje w takowych dziełach. Polecę mu ją:P

Caroline Ratliff pisze...

Mój kocur ma na imię bardzo podobnie do Twojego - Maciuś :D. Mój ostatnio ma totalne ADHD, tylko by jadł i jadł, a przy tym w ogóle nie tyje. Też bym tak chciała... ;D. Uwielbia wymuszać na domownikach, by ci wzięli jego pompona i zaczęli mu rzucać, bo jest normalnie jak pies i przynosi go w pysku :D.

Co do 'Zagubionego Herosa' - kocham Riordana i jego twórczość. Właśnie zbieram się w sobie, żeby w końcu zrecenzować 'Zagubionego...' ;).
Pozdrawiam!

Caroline Ratliff pisze...

Ooo, oryginalne ma hobby w takim razie :D.
Mój kot to potrafi normalnie takiego focha strzelić, że obraca się do mnie czterema literami jak do niego podchodzę, albo w ogóle ucieka przede mną. Hormony mu chyba buzują, haha :D.

Caroline Ratliff pisze...

Mój gryzie i to namiętnie, ale wyłącznie moją babcię xD.

Caroline Ratliff pisze...

Ale właśnie za te charakterki tak ich kochamy :D.

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...